صفحه نخست » اقتصادی
کد خبر: 10009761
1392/12/03 09:13
چاپ خبر

تکمیل فرم جدید برای دریافت یارانه در سال 93

در خبری که خبرگزاری‌ها به نقل از محسن بهرامی ارض‌اقدس، مشاور معاون اجرایی رییس‌جمهور مخابره کردند، هدف این کمپین انصراف داوطلبانه کسانی اعلام شد که احساس می‌کنند اولویتی برای دریافت یارانه در این مرحله ندارند.

مجله اینترنتی فرانشر به گزارش گروه خبری فرانشر پس از اقداماتی مانند تشکیل کمپین انصراف داوطلبانه دریافت یارانه و جریمه افراد پردرآمد یارانه‌بگیر، این‌بار دولت در اقدامی جدید فرم‌هایی را منتشر می‌کند که افراد متقاضی دریافت یارانه باید آن را تکمیل کنند. شنیده‌ها نیز حاکی است فرم‌های جدید اطلاعات خانوار از سوی دولت آماده شده و قرار است در آینده‌ای نزدیک منتشر شود.

روز گذشته علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی اعلام کرد: قانون دولت را مکلف به خوداظهاری از مردم در این خصوص کرده بنابراین مردم می‌توانند هنگام تکمیل فرم‌هایی که در آینده توزیع خواهد شد از تکمیل فرم خودداری کنند که این راه بهتری برای انصراف است. او ضمن آنکه از مردم خواست به‌صورت داوطلبانه از دریافت یارانه نقدی انصراف دهند بر این نکته نیز تاکید کرد که انصراف از دریافت یارانه به‌معنای عدم نیاز به یارانه نقدی نیست، بلکه به‌معنای گذشت از حق خود به‌خاطر منافع جامعه است تا از مسیر غلطی که در آن قرار گرفته بازگردد. ربیعی همچنین گفت: مردم می‌توانند به‌طور گروهی یا فردی در سیستم‌هایی که آماده خواهیم کرد انصراف خود را اعلام کنند.

کمپین توفیق نداشت؟

کمپین انصراف از دریافت یارانه بنا به پیشنهاد مسعود نیلی، مشاور ارشد رییس‌جمهور راه‌اندازی شد و هشتم بهمن‌ماه رییس‌جمهور به‌صورت نمادین به‌عنوان نخستین داوطلب از دریافت یارانه انصراف داد. در خبری که خبرگزاری‌ها به نقل از محسن بهرامی ارض‌اقدس، مشاور معاون اجرایی رییس‌جمهور مخابره کردند، هدف این کمپین انصراف داوطلبانه کسانی اعلام شد که احساس می‌کنند اولویتی برای دریافت یارانه در این مرحله ندارند.

با وجود گذشت قریب به یک‌ماه از تشکیل این کمپین اما گویا استقبال از آن در حد انتظارهای خوشبینانه نبوده است. حال با طرح جدیدی که البته تکلیف قانون نیز هست، امید می‌رود درصد متقاضیان دریافت یارانه کاهش یابد. از آنجا که حضور در مراکز جمع‌آوری اطلاعات خانوار دشواری و معطلی دارد مسوولان انتظار دارند برخی از خانوارهای پردرآمدتر از حضور مجدد در این مراکز و پرکردن فرم جدید صرف‌نظر کنند. بر این اساس ضمن آنکه دولتمردان بارها در خبرها و سخنرانی‌های خود از مردم درخواست کرده‌اند که از دریافت یارانه برای حفظ منافع کشور گذشت کنند، حال انتشار فرم‌ اطلاعات را به‌عنوان اقدامی مکمل در دستور کار قرار داده‌اند.

جریمه هم چاشنی شد

دولت البته به این اقدامات اکتفا نکرده و جریمه را هم در فهرست اقدامات خود قرار داده است. به این صورت که اگر پس از بررسی‌ها و تحقیقی که در این زمینه انجام خواهد شد، مشخص شود افراد با درآمد بیشتر از مبلغ تعیین‌شده توسط دولت اقدام به ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی کرده‌اند، تا سه‌برابر یارانه دریافتی جریمه به آنها تعلق خواهد گرفت. در این زمینه کارگروه خانوار هدفمندی یارانه‌ها به ریاست علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مامور شناسایی دهک اول و آخر درآمدی و نحوه حمایت از اقشار مختلف برای پرداخت نقدی و غیرنقدی متناسب با سطح درآمد آنان شده است.

همچنین با توجه به حساسیت موضوع، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (رییس)، وزیر دادگستری، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور، رییس سازمان ثبت احوال کشور، رییس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و رییس مرکز آمار ایران، به‌عنوان اعضای این کارگروه تعیین شده‌اند. تهیه برنامه یکپارچه‌سازی سامانه‌های شناسایی اطلاعات خانوار برای مدیریت واحد این سامانه‌ها، «تهیه برنامه اجرایی شناسایی دهک‌های اول و آخر درآمدی کشور»، «تحلیل و بررسی مرز حمایت از اقشار کم‌درآمد مشمول دریافت یارانه‌ها و نحوه پرداخت یارانه به خانوارهای بی‌سرپرست و بدسرپرست»، «تهیه برنامه اجرایی چگونگی حمایت از گروه‌های شناسایی‌شده برای پرداخت نقدی و غیرنقدی متناسب با سطح درآمد آنان در سقف اعتبارات مصوب مربوط»، «تدوین برنامه شناسایی گروه‌های کم‌درآمد فاقد پوشش بیمه درمانی» و «تهیه برنامه اجرایی چگونگی تحت‌پوشش قراردادن افراد کم‌درآمد فاقد بیمه»؛ ماموریت‌های محوله دولت یازدهم به کارگروه خانوار هدفمندی یارانه‌هاست.

الحاقات تبصره هدفمندی برای حذف دهک‌ها

در این میان، مجلس هم بیکار نمانده و در جریان تصویب تبصره هدفمندی یارانه‌ها، بندی را الحاق کرده که طبق آن یارانه نقدی صرفا به سرپرست خانوارهای نیازمند متقاضی که مجموعه درآمدشان از خط درآمدی مناسب که دولت اعلام می‌کند پایین‌تر است، پرداخت می‌شود.
این پیشنهاد از سوی کمیسیون حمایت از تولید ملی برای قطع یارانه دهک‌های بالای جامعه ارایه شده که نهایتا به تصویب رسید. در این خصوص علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس، از جریمه افرادی که اطلاعات غیرواقعی در سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها ثبت می‌کنند صحبت کرد و گفت: اگر پس از تجمیع اطلاعات سامانه‌های مختلف اطلاعاتی، عکس آن اثبات شود، در آن صورت جریمه افراد خلاف‌گو لازم است. وی ترکیبی از درآمد، دارایی‌ و افراد تحت تکفل سرپرستان خانواده‌ها را مبنای مناسبی برای حذف یارانه‌بگیران از فهرست یارانه نقدی دانست و اظهار کرد: ممکن است سرپرست خانواده‌ای که پنج فرزند و شش‌نفر تحت تکفل دارد دو آپارتمان داشته باشد، این فرد را نباید در فهرست ثروتمندان قرار داد. نماینده مردم تهران در مجلس طراحی فرمولی منصفانه و عادلانه برای حذف بخشی از یارانه‌بگیران را از دولتمردان درخواست کرد و افزود: نیازی به اعلام اطلاعات مالی و اقتصادی همه اقشار جامعه به دولت نیست چراکه اطلاعات بخشی از جامعه مانند خانواده‌های تحت‌پوشش سازمان‌های حمایتی و کارکنان دولت موجود است.

موفقیت طرح جدید دولت، مشروط است

حسین راغفر، کارشناس اقتصادی، اقدام دولت درخصوص انتشار فرم اطلاعات را تایید کرده به شرط آنکه این فرم‌ها کارشناسی‌شده و فاقد ایرادات دور قبل باشد. وی متذکر شد: اگر بنا باشد دهک‌هایی حذف شوند قاعدتا نخستین اقدام برای این کار، جمع‌آوری اطلاعات دقیق خانوار است. در واقع کار حذف دهک‌ها را باید از این نقطه شروع کرد. راغفر توضیح داد: معنای این اقدام آن نیست که هر فردی که در این طرح شرکت می‌کند واجد شرایط دریافت یارانه خواهد بود. دولت با دریافت اطلاعات، تنظیم خواهد کرد که به کدام گروه‌ها و هر کدام به چه میزان باید یارانه پرداخت شود. وی درباره اینکه این اقدام شبیه خوشه‌بندی سال 90 نیست؟ گفت: خوشه‌بندی از ابتدا دارای ایرادات اساسی بود. فرم تهیه‌شده برای جمع‌آوری اطلاعات خانوار، فرم ناقصی بود و مشخص نمی‌کرد فرد متقاضی جزو چه گروهی است.

این فرم‌ها فاقد اطلاعات عینی بود که بر اساس آن می‌توان به فقیر یا ثروتمندبودن افراد پی برد. این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: ناقص‌بودن این فرم‌ها هم سبب شد نهایتا 70‌میلیاردتومان و ساعت‌ها از وقت مردم که صرف جمع‌آوری اطلاعات شده بود، روانه سطل زباله شود.

راغفر ادامه داد: در فرم‌های جدید دولت باید این ایرادات را برطرف کند. در اصل باید فرم‌ها حاوی اطلاعات عینی باشد و مدارک اثبات‌کننده اطلاعات، ضمیمه فرم‌ها شود. به عبارت دیگر اطلاعاتی مبنی بر معلول یا از کارافتاده‌بودن عضوی از خانواده، محله سکونت آنها و متراژ منزل مسکونی فرد می‌تواند به‌عنوان سندی به فرم‌ها ضمیمه شود.

منبع خبر: شرق/تابناك

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:
مشاهده آخرین اخبار فرانشر در همه جا

اقتصادی
پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده
پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آیندهبرخی کارشناسان معتقدند سال آینده با انباشت تقاضا در بخش مسکن مواجه خواهیم بود که اگر دولت فکری برای عرضه مسکن نکند، هجوم خریداران به سونامی در این بخش منجر خواهد شد.
آخرین اخبار
عکس یادگاری الناز شاکردوست و اوباما
عکس یادگاری الناز شاکردوست و اوبامارئيس جمهور باراک اوباما و من يهويى 😁 (پس از )توافق دو جانبه نهایی_تبریک به همه ایران _من افتخار می کنم به ایرانی بودن!
انتشار یافته: 73 | بررسی نشده: 0 | غیرقابل انتشار: 99
فرستنده: mohamad1393/01/17   17:29
سلام ایا هرکسی میتواند در خانه فرم ثبت نام یارانه ی 93 خود راپر کند .
باتشکر
بله از سایت refahi.ir استفاده کنید
فرستنده: منصور1393/01/17   17:52
سلام میشه فرم ثبت نام یارانه های 93 رو واسم ایمیل کنید
فرمی وجود ندارد بایستی از سایت refahi.ir استفاده کنید
فرستنده: علی رضا1393/01/18   09:24
با سلام من کلی تو سایتتون گشتم ولی موفق به دانلودفرم ثبت نام نشدم اگرممکنه برای من به میلم ارسال کنید ممنون میشم
دوست عزیز این فرم از طریق اینترنت تکمیل خواهد شد
لطفا از تاریخ 20 فروردین به سایت refahi.ir مراجعه کنید
فرستنده: منا1393/01/21   11:47
هنرکردیدبه فکرقشرکم درامدیداماحاج اقاحساب میکردی اون خانواری که دانشگاهی ترمی دومیلیونی داره وبیمارصعب العلاج ازکجابیاره که بخوره اخه حقوق دوتومن هم که باشه نمی رسه قسط وهزاردرددیگه دلت خوشه بخداپیش خودتم میگی عدالت اجراشد
فرستنده: علي1393/01/21   11:51
موفق به وارد شدن سايت نمشم
فرستنده: علي1393/01/21   12:13
از روي حساب بانكي چطوري مشخص ميشه كه چه خانواري پوله مازاد داره مثلا من پول شركتي كه باهاش كار ميكنم به حسابم مياد اصلا ماله من نيست يا پولي كه توي بانك گذاشتم بتونم باهاش قسط وامي كه گرفتم رو بدم يا ماشيني كه دارهم هفت ميليون وام گرفتم ده ميليون بايد پس بدم
فرستنده: وحید زندی1393/01/21   12:32
سلام .دوست من تا آخر این ماه صاحب بچه میشه وتعدادشان 3نفر میشود برای ثبت نام چکار بایدبکند . حقوق دریافتیش بخاطر در صد گرفتن از یک میلیون و پانصد هزار تومان است تا دومیلیون تومان بیمه تامین اجتماعی هم نیست . باتشکر منتظر راهنمایی شماهستیم
فعلا تعداد خانوار دو نفر هستش پس کاری نمیشه کرد
فرستنده: ayoub1393/01/21   14:35
سلام. من ثبت نام کردم ولی سایت برام پیامک نفرستاده لطفا راهنماییم کنید
اینطور اعلام کردن که بعضی از پیامک ها ممکنه چند روز طول بکشه تا بیاد
به هر صورت کار دیگه ای نمیشه کرد
فرستنده: برزگر1393/01/21   15:18
با سلام 1 - خانه به اسم من است ولی مال کس دیگر است آیا خانه جز اموال من حساب می شود؟
2- اگر افراد خانه درآمد نداشته باشند میانگین حقوق سرپرست تقسیم بر آنها می شودیا میانگین حقوق سرپرست خانوار به تنهایی حساب می شود (یعنی تقسیم بریک می شود)؟
1- بله
2- برای توضیحات تکمیلی در مورد نحوه محاسبه درآمد خاناده لینک زیر را ببینید
http://www.faranashr.com/news/10963.aspx
فرستنده: هادی1393/01/21   15:22
باسلام اگر کسی قبل ازسال 93عقد کرده باشد ایا می شود یارانه را ازسرپرست قبلی جدا کرد(ازپدر ومادرعروس وداماد)؟
در این مرحله خیر
منتظر اطلاعیه سازمان هدفمندی بمانید
فرستنده: فرزین1393/01/21   16:17
باسلام اگر افراد خانه درآمدداشته باشند میانگین حقوق تقسیم برتعداد خانوارمی شود (یعنی حقوق افرادخانوار حساب می شود)؟
خیر
برای توضیحات تکمیلی در مورد نحوه محاسبه درآمد خاناده لینک زیر را ببینید
http://www.faranashr.com/news/10963.aspx
فرستنده: حسین1393/01/21   22:56
سلام من سه سال پیش یک واحد اپارتمان گرفتم ولی سند تا به حال نگرفتم ایا من صاحب خانه حساب میشوم با تشکر ضمنا من فقط قولنامه دارم
اگه قولنامه در سامانه ثبت شده باشه بله
ولی بالاخره مالک هستید
فرستنده: علی1393/01/22   12:18
سلام
من فک می کردم در این مرحله میشه کسایی که ازدواج کردند یارانه شونو از سرپرست قبلی جدا کنند واسه همین خودم رو در اعضای خانوار پدرم ننوشتم آیا امکان تغییر تعداد خانوار هست؟چه زمانی؟
فعلا خیر ولی احتمالا امکنان اصلاح در 30 و 31 فروردین بزارن
ضمنا لینک زیر را مطالعه کنید
http://www.faranashr.com/news/10987.aspx
فرستنده: علی1393/01/22   13:51
سلام من میانیگین درآمد مو اشتباه حساب کردم و گزینه کمتر از ششصدو زدم حالا حساب میکنم درآمد من حدود هشصد,نهصد میشه ماهانه,راهی هست بتونم دوباره بتونم دوباره اطلاعاتمو ویرایش کنم?
مثل اینکه روزهای 30 و 31 فروردین رو برای اصلاح اطلاعات می خوان اختصاص بدن
فرستنده: نسرین1393/01/22   14:50
ای بابا پریروز چیز دیگه ای گفتید امروز چیز دیگه ... بابا من فرممو طبق فرمایشات پریروز شما پر کردم ...!!! گفتید اگه حقوق یکنفر 600 و همسرش 700 باشی و اعضا 3 نفر باشن 700 بعلاوه 600 و تقسیم بر 3 میشه ولی حالا میگید تعداد نفرات مهم نیست و باید فقط میانگین در آمد خونواده محاسبه بشه و تقسیم بر تعداد نفرات نشه ... حالا من چی خالی بر سرم بریزم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حق با شماست به ما هم اینطور گفته بودند حالا جور دیگه می گن
ولی گفتن که روز 30 و 31 رو می خوان بذارن برای اصلاح اطلاعات
نگران نباشید خودشون گفتن حل میشه
البته ما هم تقصیر کار نیستیم خودشون اینطور گفتند ولی آخه این چه جمله نوشتنیه که سراسر ابهامه والا هنوز هم خود ما سر درنیاوردیم
فرستنده: امیر1393/01/22   17:16
با سلام آیا در خانواده ای که اعضای آن سه نفر باشند وتنها سرپرست حقوقی به مبلغ850 هزار تومن داشته باشدمیزان درآمد خانوار باید تقسیم بر سه شود یا که نه؟به اون لینکی هم که آدرس دادید به دیگران رفتم ولی چیزی دستگیرم نشد؟
خیر تقسیم نمی شود
فرستنده: جعفر1393/01/22   17:18
سلام ميگم من خونوادمو ثبت نام كردم فقط يكي از خواهرامو ثبت نكردم كه اونم ازدواج كرده از طرف خونواده همسر هم نميتونست ثبت بشه الان از هيچ طرف ثبت نشده تو زمان ويرايش ميتونم اضافه اش كنم به خونواده خودمون بعد جدا بشه؟
مشخص نیست
فرستنده: ehsan1393/01/23   01:19
با سلام و خسته نباشید خدمت شما من پارسال برای پسرم شناسنامه گرفتم امسال موفق نشدم که اسمش رو در جمع یارانه بگیرها بیاورم و در حال حاضر خودم خانمم ثبت نام شدیم برای اینکه پسرم رو اضافه کنم چه کاری باید انجام دهم
چون فرزند شما ثبت نام نشده و تا بحال یارانه نگرفته کاری نمیشه کرد
باید منتظر اطلاعیه های سازمان برای اردیبهشت ماه باشید
فعلا خود شما و همسرتون ثبت نام کنید
فرستنده: جعفر1393/01/23   07:53
سلام من ديروز هم بهتون پيام دادم جوابمو دادين مشخص نيست منظور از مشخص نيست يعني اينكه نميتونم يه نفر رو زمان ويرايش اضافه كنم به خانوار؟
1- مشخص نیست که اصلا ویرایش بزارن یا نه
2- مشخص نیست که در زمان ویرایش اجازه بدن کسی رو اضافه کنید
3- ولی تو اردیبهشت امکاناتی برای اینگونه افراد در نظر خواهند گرفت
فرستنده: مجتبی1393/01/23   11:29
سلام ما دو نفر هستیم اما به اشتباه یک نفر رو ثبت نام کردیم باید چه کار کنیم .
کاری نمیشه کرد
منتظر باشید اگه اجازه ویرایش تو 30 و 31 فروردین دادن اصلاح کنید
اگر نه منتظر اطلاعیه های بعدی سازمان باشید
فرستنده: زینب شیخ ممو1393/01/23   13:24
با سلام چرامن دوروز ثبت نام کردم ولی پیام نیامد؟
پیامک زمان بر هستش تا برسه
اگه پیغام ثبت نام با موفقیت انجام شد رو دیدید کار تمام هست
فرستنده: مریم گنجیانی1393/01/23   13:30
با سلام شماره شناسه راگم کردم ایا می شوددرروز 30و31فرم خودرااصلاح کنم؟
چون مشخص نیست که چه اطلاعاتی برای اصلاح نیاز خواهد بود پاسخی به این سئوال نمی توان داد
فرستنده: علی1393/01/23   14:34
سلام دوست من نظامیه درآمدش ماهانه ۸۰۰ تومانه درآمد پدرشم چهارصد,پانصد تومانی میشه در ضمن دوستم مجرده یارانشم به حساب پدرش میاد حالا درآمد این خانواده رو باید بالای یک میلیون بزنیم یا فقط درآمد پدرشو بزنیم?
بالای یک میلیون
فرستنده: سارا1393/01/23   17:27
با سلام
من افراد تحت تکفلم با خودم 5نفره ولی فرم ثبت نام جای 3 نفر رو داره چکار باید بکنم؟
اصولا به این صورت نباید باشه ، ممکنه تعداد خانوار شما بعد از ثبت نام در مرحله اول عوض شده باشه؟
فرستنده: sara1393/01/24   10:45
salam
نه تعداد خانوار عوض نشده و همون 5 نفر هستیم ولی فرمی که تو بیشتر سایتها هست و منتشر شده تا 3نفر جای ثبت نام داره.من هنوزثبت نام نکردم.میخاستم بدونم زمان ثبت نام هم تا 3 نفر رو باید ثبت نام کنیم؟
نه در هنگام ثبت نام به تعداد خانوار جا باز خواهد شد
فرستنده: sara1393/01/24   11:05
salam
نه تعداد خانوار عوض نشده و همون 5 نفر هستیم ولی فرمی که تو بیشتر سایتها هست و منتشر شده تا 3نفر جای ثبت نام داره.من هنوزثبت نام نکردم.میخاستم بدونم زمان ثبت نام هم تا 3 نفر رو باید ثبت نام کنیم؟
عرض کردم به تعداد خانوار جا باز میشه مثلا اگه 5 نفر هستین 5 تا جا باز می کنه
فرستنده: برزگر1393/01/24   23:14
با سلام کسانی که سه روز ثبت نام کرده اند ولی پیامک روی گوشی انها نیامده چه می شود؟
اگر پیغام ثبت نام با موفقیت انجام شد رو دیدین مشکلی پیش نمی آید به گفته سازمان زمان می بره تا پیامک بیاد
فرستنده: برزگر1393/01/24   23:17
آیا بعد ازاین ثبت نام افراد مجرد می توانند از سرپرست خانوار جداشده؟
در این مرحله خیر ولی در اردیبهشت بر اساس اطلاعیه سازمان بله
فرستنده: مهدی1393/01/25   09:22
سلام من ثبت نام کردم برای یارانه فاز دوم کد رهگیری برام پیامک نشده چیکار باید بکنم
اگر پیغام ثبت نام با موفقیت انجام شد رو دیدین مشکلی پیش نمی آید به گفته سازمان زمان می بره تا پیامک بیاد
فرستنده: مهدی1393/01/25   09:46
سلام من ثبت نام کردم برای یارانه فاز دوم کد رهگیری برام پیامک نشده چیکار باید بکنم من ی مسکن مهر به ناممه ولی همون روزای اول واگزار کردم به کسی الان خودم مستاجرم منتظرم سندش بیاد بزنم به نامش یعنی من خونه ندارم درست میگم دیگه
اگر پیغام ثبت نام با موفقیت انجام شد رو دیدین مشکلی پیش نمی آید به گفته سازمان زمان می بره تا پیامک بیاد
بستگی داره به مدارک منزل مثلا اگه منزلی قول نامه داشته باشه و برای اون کد رهگیری صادر شده باشه مالک محسوب می شه
فرستنده: sara1393/01/25   12:53
ممنون بخاطر راهنمایی های خوبتون
موفق باشین
فرستنده: محمد رضا1393/01/25   17:13
با سلام در روستا حانه داریم ولی سند نداردوثبت نشده حالا بله را انتخاب کنیم یا خیر؟
می تونین خیر رو انتخاب کنین ولی در هر صورت مالک هستین و این به خودتون بستگی داره و وجدان شما
فرستنده: محمدی1393/01/26   08:49
با سلام حقوق من 15.000.000تومان است ماهی 500.000تومان ازحقوقم کم می شود باید گزینه چند راانتخاب کنم؟///////////////////////////////////////////////////////////
500 از چه بابت کسر می شود؟ وام؟ اگر وام یا مالیات یا مانند اینجور چیزها باشد شما 15.000 دریافت می کنید

فرستنده: بن1393/01/26   11:38
سلام
پدر من 550هزار و برادرم كه ازدواج كرده ولي يارانه ش رو پدرم ميگيره 500هزار درآمد دارن.
درآمد خانوار پدرم رو چقد بايد بزنيم
1050 جمع هر دو درآمد
فرستنده: وحید زندی1393/01/26   15:21
با سلام متوجه شدم که درآمد نباید تقسیم به تعداد نفرات بشه خوب ما 3 نفر هستیم من در صدی کار میکنم از یک میلیون تومان تا یک میلیون ششصد هزار تومان ولی بیمه تامین اجتماعی هستم از طرف شرکت که حقوق پایه برام رد میشه و به یارانه هم احتیاج دارم اگر بخوام حقوق خودمو حساب کنم دهک 3 میشه که فکر کنم دیگه یارانه ندن اگر بخوام طبق بیمه بزنم میشه دهک 1 چیکار کنم
در این مورد خودتون تصمیم بگیرید
فرستنده: غریبه1393/01/26   18:28
سلام من هرچی ادرس سایت رو میزنم فرم را نمیدهد راهنمایی کنید بی زحمت
احتمالا مشکل از آدر باشد فعلا سایت مشکلی ندارد
refahi.ir
فرستنده: مدیری1393/01/27   08:11
سلام منظور از میانگین مجموع در آمد چیه؟ مثلا من حدود یک میلیون صد هزار تومن در آمدم هستش بقیه خانواده هیچ درآمدی ندارن بابقیه که شاید دو یا سه نفر در خانواده در آمد دارن چه فرقی میکنه ؟ اگه میانگین در آمد تقسیم بر تعداد افراد با در آمد بشه با من که یک نفر هستم هیچ تفاوتی نداره که به نظرم این جمله میانگین مجموع در آمد اشتباه هستش
فرستنده: الهام1393/01/27   21:29
سلام ما7روزیارانه ثبت نام کردیم ولی پیامک دریافت نکردیم میگن ثایتی هست که ببینیم واقعاثبت نام شدیم یانه اگه اطلاع داریدآدرسش بفرستید ممنون
متاسفانه خیر، اما اگه پیام موفقیت آمیز بودن ثبت نام رو دیدین مشکلی نیست
شاید شماره رو اشتباه وارد کردین
فرستنده: saeed1393/01/28   11:28
من ثبتنام کردم و تو سایت زد ثبتنام موفقیت امیز ولی تو پیامک زده اطلاعات ناهماهنگ و دیگه نمیتونم برم سایت.چه کنم؟
معمولا پیامک وقتی میاد که همه کارها تموم شده باشه در این مورد نمیتونم کمکی بکنم
فرستنده: محمدی1393/01/29   08:19
با سلام امکان دارد ویرایش بزارند؟
شمار ه شناسه برای چیه؟
بله امکانش هست به احتمال خیلی زیاد تو اردیبهشت
احتمالا تو ویرایش اطلاعات ازش استفاده کنن
فرستنده: lida1393/01/29   09:49
با سلام من فرم خانواده ام را پر کردم ولی در مورد میانگین درآمدخانواده در آمد کل خانواده را تقسیم بر تعداد افراد کردم که میگویند اشتباه است حالا چکار کنم ؟؟؟ نا گفته نماند که آخه این چه نوع میانگینیه مثلا خانواده 6 نفره با درآمد 2 میلیون و نیم با خانواده 2 نفره با دو میلونو نیم درآمد فرقی ندارن ؟؟؟ واقعا که ... در کل حالا که من اشتباه کرده ام چطور اصلاح کنم فردا 3 برابر یارانه ازمون نگیرن .. کم مشکل داریم ...
خود ما هم اول همین مشکل رو داشتیم در هر صورت ....
احتمال زیاد ویرایش بزارن گوش به زنگ باشین
فرستنده: lpln1393/01/29   14:28
مسخره
فرستنده: مهدی ع1393/01/30   14:17
سلام امروز 30 اردیبهشت است وهنوز خبری از ویرایش برای یارانه نیومده پس کی می ذارن
فعلا خبری نیست
فرستنده: محمدی1393/01/30   20:25
با سلام لطفاً ویرایش بزارید ممنون می شویم
فرستنده: mostafa1393/01/30   20:30
سلام.من مشکلی دارم هرچی این سایت www.refahi.ir رو می زنم نمیاره فقط می نویسه ثبت شد
سایت مشکلی نداره
احتمالا مشکل از رایانه شما باشه
فرستنده: مهدی1393/01/30   22:01
من یک مشکل برام پیش اوموده من اعضای خانواده 4 نفری هستم در موقع ثبت نام اشتباهی پیش اومد که من به جایی 4 نفر 1 نفر ثبت نام همون سرپست خانوار فقط ثبت نام گردیم باید چه کار کنم ؟
باید منتظر باشین تا امکان ویرایش اطلاعات رو بزارن
در غیر اینصورت فعلا نمیشه کاری کرد
فرستنده: وحید زندی1393/01/31   12:50
باسلام من مادرم 22 ثبت نام کرده ول هنوز هیچ پیامکی دریافت نکرده . ممنون
پیامکها زمان میبره تا ارسال بشه ممکنه شماره رو اشتباه داده باشه
ولی اگه پیام عملیات با موفقیت انجام شد رو دیدین فکر نکنم مشکلی پیش بیاد
فرستنده: فخری1393/01/31   13:42
با سلام منو همسرم ناخاسته یارانه رو از خانواده جدا کردیم بعدش هر کاری کردیم ثبت نشد الان تکلیف ما چیه مایی که واقعا به این پول نیاز داریم باید چیکار کنیم . شمارو بخدا به گوش مسئولین برسونین
فرستنده: معصومه1393/02/02   09:54
سلام من 4 ساله کافینت دارم ولی نمیدونم چرا این یارانه برای ثبت نام یارانه ها گیچ شدم لیست بهم داده بودن بجای 7 نفر اسم 5 نرو وارد کردم حالا چه میشود این خانواده وع مالی خوبی ندارند و بسیاز نیازمند به این یارانه می باشند مگه میشه بدون ویرایش باید یک فکری برای ابن مردم بکنند
فرستنده: معصومه1393/02/02   09:58
توروخدا یه ویرایش برای یارانه درنظر بگیریت خانم نجفی از کجا میدونی مردم زیاد اشتباه ندارند اگه یه سر به پلیس به اضافه 10 یا دفتر پیشخوان بزنید متوجه میشید چقد مردم با مشکل مواجه هستن من از شما خواهش میکنم حداقل 2 روز برای ویرایش بزارید اخه چرا ویرایش نباشد مگه شما نمیخواید به افراد نیازمند کمک کنید خب یه ویرایش بزارید منم اسم چند نفر رو جا گذاشتم اینا واقعا به این پول نیاز دارند من خودم که ثبت ام نکرده ام نمیخوام حق دیگران رو ضایع کنم
فرستنده: ابراهیم1393/02/02   11:50
سلام
من برای پدر و مادرم ثبت نام کردم و برای شماره تماس شماره موبایل خودم را داده ام اما تا الان پیامک دریافت نکردم ( پیام ثبت نام در سایت را دیدم)
مشکلی نیست و ثبت نام انجام شده
ولی اگر نیاز به اصلاح داشته باشید شماره پیگیری لازم خواهد بود
فرستنده: مهناز1393/02/03   11:14
انصافا این درست نیست اصلاحات و ویرایش زمانی براش اختصاص داده نشه بالاخره ممکنه کسی ناخواسته حذف بشه درحالیکه مشکلش باهمین چندرغاز حل میشده؟ هرکی میخواد انصراف بده بفرما نوبت به ویرایشکه میرسه فعلا سماق بمکید این که نشدکار اینهمه به فکر انصرافی ها هستید و درباغ سبز نشونشون دادید بدنیست به حال نیازمندانی که فقط و فقط اشتباه کردندودیگه کاری از دستشون برنمیاد فکری کنید.راسته میگن صدای مظلوم به جایی نمیرسه جزعرش الهی.
فرستنده: احمد1393/02/03   22:31
با سلام و تشکر
میخواستم بدونم جهت اصلاح اطلاعات وارده داخل فرم ثبت نام یارانه چه موقع باید اقذام کرد لطفا جواب منو بدید شمارم اینه 09138387500
فعلا تاریخی اعلام نکردند
فرستنده: سمیرا1393/02/06   14:48
توراخدا فرصت ویرایش بذارید
فرستنده: بهار1393/02/06   21:26
سلام خسته نباشید ما 4 نفریم موقع ثبت نام کافی نت اشتباهی تعداد خانوارو 1 نفر زده الان تکلیف 3 نفر که ثبت نشده چیه؟ تو رو خدا راهنمایی کنید ما به اون پول نیاز داریم . اطلاعات در مورد اصلاحات بدین ممنون میشم
متاسفانه فعلا کاری نمیشه کرد
باید منتظر باشین ببینیم زمان اصلاح میذارن یا نه
فعلا که گفتن می خوان بذارن
فرستنده: یوسف جوادی1393/02/07   09:17
اقا تو رو خدا زمان ویرایش رو اعلام کنید
فرستنده: لیلا.م1393/02/07   14:35
تورو خدا زمان ویراش چه تاریخیه؟ اصلا میذارن ؟
فعلا مشخص نیست
شایعاتی هست که به احتمال قوی بذارن
هرچند چون دولت تصمیم گرفته به همه یارانه بده شاید دیگه نذارن

فرستنده: لادن1393/02/08   08:33
ثبت نام منو کافی نت انجام داد و گزینه میزان درامد رو اشتباه زد چون چندین فرم رو با هم انجام می داد حالا برای اصلاح این اطلاعات باید چکار کنم؟
فعلا زمانی برای اصلاح مشخص نکردند
فرستنده: mehdi1393/02/09   11:45
زمانی برای اصلاح مشخص شده یا نه؟
متاسفانه فعلا خیر
فرستنده: سارا1393/02/09   17:09
با سلام.درمورد افرادی ک طلاق گرفته اند راهنمابی کنید که آیا میتوانند بعنوان سرپرست خانوار برای دریافت یارانه ثبت نام کنند اما از نظر بیمه درمانی تحت تکفل پدر خود باشند؟
یارانه ربطی به بیمه درمانی ندارد
فرستنده: محمدرضا1393/02/09   20:31
چگونه اطلاع دابیم که دریارانه هاهستیم.آیاسایت مخصوصسدارد
خیر، روشی وجود ندارد
فرستنده: محمدرضا1393/02/09   20:55
پس کدیارانه به چه دردی میخوره
اگه امکانی بخوان بذارن مثل اصلاح یا مشابه اون اونوقت بدرد خواهد خورد
فرستنده: سوسن1393/02/09   23:14
من تازه از همسرم جدا شده ام و می خواهم یارانه جدا بگیرم لطفا با توجه به اینکه مهلت ثبت نام تمام شده مرا راهنمایی بفرمایید چه کار کنم؟
قراره سازمان یک تاریخی برای کسانی که مشکل شما رو دارند مشخص کنه لطفا منتظر اعلام تاریخ باشین
فرستنده: انور بجارزهی1393/02/10   14:07
سلام برادرم یارنه اش ثبت نام کرده است ولی فقط سرپرست خانواده ثبت کردند یعنی یک نفرتعداد خانواداش پنچ 5 نفر است باید چکار بکنیم راهنمای
متاسفانه فعلا کاری نمی توان انجام داد
باید صبر کنید ببینیم زمان اصلاح می گذارند یا خیر
فرستنده: مختاری1393/02/11   10:38
شما رو به خدا قسم میدم برای ویرایش اطلاعات فرصت بدبد من برای یکی از آشنایان ثبت نام کردم تعدادشونو یک نفر کم وارد کردم حالا تکلیف چیه ، فکر کنم یارانه اون یک نفر رو خودم باید بپردازم .
فرستنده: حسین1393/02/11   23:45
چرا خبری از یارانه نشد
فرستنده: لیلا1393/02/15   11:24
سلام ببخشید خانوارمن 7نفره ولی من 6نفر ثبت نام کردم حالاتکلیف اون یه نفرچی میشه.میدونم نمیشه اونواضانه کنم ولی چطوری می تونم براش یه فرم جدیددرخواست بدم که یارانه روخودش بتونه بگیره.ممنون میشم
متاسفانه فعلا کاری نمیشه کرد
فرستنده: لیلا.م1393/02/17   09:15
سلام.واسه ویرایش زمانی میذارن؟
فعلا چیزی اعلام نکردند
فرستنده: مهدی1393/02/20   20:25
من جدیدا صاحب فرزند شدم برای گرفتن یارانه اون باید به جایی مراجعه کنم ؟یاه خود به خود واریز میشه؟؟؟
در این موردپاسخی نمیتونم بدم
چون اعلام کرده بودند در اردیبهشت بایستی تغییرات انجام بشه ولی تا به حال اقدامی نکردند و مشخص نیست
بهتره از دفاتر پیشخوان دولت هم بپرسین
فرستنده: لیلا.م1393/02/29   00:02
سلام من ثبت مالکیت اعضای خانوارو اشتباه زدم باید چکار کنم. ما هم میتونیم بریم ویرایش کنیم .ممنون میشم از راهنماییتون .
این مورد رو اعلام نکردند
فرستنده: م.م1393/03/22   10:30
ایا یارانه خرداد نظامیان واریز خواهد شد؟
فرستنده: فروغ.س1393/04/28   23:14
سلام.در سایت اعلام شده یارانه تیرماه به همه تعلق میگیرد ولی به حساب ما واریز نشده?
فرستنده: ح.خ1394/03/06   18:49
با سلام ، خدا به شما توفیق دهد خیلی زحمت می کشید.
پس از ارسال، نظر شما در صورت تائید مدیر سایت بلافاصله منتشر خواهد گردید اما ایمیلتان همیشه مخفی باقی خواهد ماند.

نام:   کد عدم هرزه نگاری
» کد تائید:  
ایمیل:  
نظر شما:  
شارژ موبایل
نمایندگی جوراب پنتی ترکیه در ایران